Podziemny Wrocław – Zabudowa Festung Breslau

Zwiedzanie bunkrów, zabudowań z okresu festung breslau 16 września w godzinach 09:00 – 19:00 z organizowane przez fundację Niesamowity Dolny Śląsk.
Cena: 80zł.

Event na fb: https://www.facebook.com/events/356733471406419/

Informacje od organizatora z fb:

GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?
Spotykamy się na parkingu Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, koło Mostu Grunwaldzkiego.

UBIÓR
Ubieramy się swobodnie, w takie ubrania, których nie będzie szkoda. Może przydarzyć się gwóźdź czy smar.
BUTY Z TWARDĄ PODESZWĄ!!! Koniecznie!!!
Mile widziana latarka.
Nie będą potrzebne kaski czy wodery, nie jest to wyprawa extremalna, a raczej poznawcza.
Dowiecie się wiele o różnych, trudnych miejscach, które możecie zwiedzić sami w innym czasie.

MARSZRUTA
Zaczynamy od Stacji Wrocław Brochów. Każdy z kierowców dostanie kolejne adresy. Będziemy w sumie w 9 miejscach, zobaczymy 12-14 różnych obiektów.
Kończymy w Forcie nr 6 przy Polanowickiej.

KASA
Wpłaty należy dokonać na konto naszej Fundacji:

Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk
ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
RaiffeisenPolbank
NR KONTA: 55175000120000000032255396
z dopiskiem: Darowizna na rzecz Fundacji NDS oraz numerem tel.

Wysokość wpłaty – 70zł od osoby

KIEDY
Wyjście 16 września, jeśli zainteresowanie będzie duże, kolejny termin ustalimy za kilka dni. Nie martwcie się, wszystkich z wielką chęcią „przeciągniemy” po tej trasie!

DLA KOGO?
Za pierwszym razem najchętniej będziemy widzieli osoby otwarte na niestatrndardowe zwiedzanie. Obiekty, które zobaczymy zasadniczo są opuszczone, dostęp do nich wymaga nieco sprytu, sporo odwagi oraz wiele otwartości. Nie bójmy sie tego powiedzieć, może być nieco niebezpiecznie, na pewno będzie mrocznie. Po kilku wyprawach nabierzemy wprawy i doświadczenia, będziemy mieli więcej wiedzy, co pozwoli roszerzyć krąg osób, którym zaoferujemy wspólne, emipryczne poznawanie mrocznej historii Wrocławia.

GRUPA
Zapraszamy za każdym razem 28 osób. Do tego będzie dwójka wolontariuszy naszej fundacji, która zadba o zdobywanie wiedzy oraz sparawy organizacyjne i logistyczne. Bardzo prosimy podać, czy macie swoje auto, potrzebujemy czterech kierowców z autami mogącymi pomieścić 5 osób. Będziemy poruszać sie kawalkadą 6-7 samochodów, w których będzie łacznie 30 osób.

ILE TO KOSZTUJE?
Całkowity koszt oceniamy na 80 złotych. Wliczone są w to następujące składniki:

Darowizna na rzecz Fundacji – 70zł
Jesteśmy fundacją, utrzymujemy się z darowizn i projektów. Z tych pieniędzy opłacamy paliwo, księgowość oraz eksplorujemy Dolny Śląsk. W zamian za Waszą wpłatę przekażemy Wam swoją wiedzę i będziemy z Wami przez cały czas trwania imprezy.

Zbiórka na paliwo – 10zł
Przejedziemy po mieście około 70-90 kilometrów, zatem czymś trzeba nakarmić rumaki. Rozwiążecie to między sobą, tu Fundacja nie pośredniczy w przekazywaniu pieniędzy kierowcom.

CO ZOBACZYMY
Zobaczymy około 14 obiektów, takich jak bunkry, schrony i forty. Musicie wiedzieć, że dostęp do nich jest bardzo różny, coś, co jednego dnia jest dostępne, następnego już nie i na odwrót. Cały czas poznajemy nowe obiekty, które właczamy do naszych archiwów. Jedno możemy obiecać. Będzie Niesamowicie, postaramy się pokazać Wam możliwie zróżnicowane miejsca, a nie 10 takich samych schronów w róznych częściach miasta.
Na pewno odwiedzimy Brochów, kilka parków, Dworzec Świebodzki, okolice Kozanowa. Lista jest płynna, lecz na terenie miasta i okolic znajduje się około 500 róznego rodzaju budynków i instalacji Festung Breslau, więc problemu z obiektami raczej nie będzie. Nasi wolontariusze będą starali się z wyprzedzeniem sprawdzać zwiedzane obiekty, by określić ich dostępność w danym momencie.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Eksplorowane przez nas obiekty nie są przeznaczone do zwiedzania. Każdy z Was robi to na swoją odpowiedzialność. Będziecie musieli potwierdzić to, podpisując się pod regulaminem, który określi rolę każdego z nas, podczas trwania wyprawy.

JAK SIĘ UBRAĆ?
Niestety, będziemy się brudzić, załóżcie coś, czego nie będzie Wam bardzo szkoda. Trzeba liczyć się z rozdarciem spodni czy bluzy o przypadkowy gwóźdź, czy zardzewiałą śrubę. Na pewno potrzebne są buty z twardą podeszwą, której nie przebije szkło czy inne rzeczy leżące na ziemi. Warto wziąć ze sobą większy worek na śmieci, można go rozłożyć przy wślizgiwaniu się do mniejszych dziur.

 

Komentarze

komentarzy