Przypominamy. Jeszcze do 2 października można głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.To Wy zdecydujecie, na co wydać 25 mln zł. Wybierać można spośród 372 pomysłów.

– Od lat jednym z największych atutów naszego miasta są jego mieszkańcy. Aktywni, zaangażowani, kreatywni. To z myślą o nich uruchomiliśmy Wrocławski Budżet Obywatelski – narzędzie, dzięki któremu mogą zmieniać swoją najbliższa okolicę czy osiedle – a przede wszystkim Wrocław – mówi prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.

W piątej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału jest 25 mln zł. Z tych funduszy 21 mln przydzielono 14 rejonom (po 1,5 mln zł na rejon), na które podzielono Wrocław. Pozostałe 4 mln zł to pieniądze na projekty ogólnomiejskie.

Jak głosować?

Głosować można jednorazowo na maksymalnie 4 projekty. Wybieramy dwa (albo mniej) projekty ogólnomiejskie – bez względu na kwotę. Pozostałe 2 głosy to projekty – jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys.

Głosując na projekty rejonowe głos można oddać na dwa projekty z różnych rejonów przy czym nie ma znaczenia w jakim rejonie mieszkamy.

Podział na rejony

– Głosować można na dwa sposoby. Elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej, wtedy oddany głos należy potwierdzić kodem, który dostanie się sms-em – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miasta.

Na wybrane projekty głosować można także tradycyjnie, za pomocą papierowych formularzy, w kilkudziesięciu punktach w całym mieście, m.in. w siedzibach rad osiedla i niektórych bibliotekach. W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej również – elektronicznie.

 

Głosowanie trwa od 15 września do 2 października

Zasady ogólne:

 • głosować mogą mieszkańcy Wrocławia od 16 roku życia
 • liczba projektów ogólnomiejskich (do 1 mln zł): 50
 • liczba projektów rejonowych 322 (w tym 156 projekty małe – do 250 tys. oraz 166 projekty duże do 750 tys.)
 • głosujemy jednorazowo na max 4 projekty z czego 2 ogólnomiejskie – bez względu na kwotę i 2 rejonowe – jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys.
 • głosując na projekty rejonowe głos można oddać na dwa projekty z różnych rejonów przy czym nie ma znaczenia, w jakim rejonie mieszka osoba głosująca

Głosowanie

Elektroniczne:

 • 15 września (godz. 8.00) – 2 października (godz. 23.59) na stronie www.wroclaw.pl/wbo
 • głosowanie potwierdzane SMS, pamiętaj, aby podać poprawny nr telefonu komórkowego – wyślemy na niego SMS z kodem weryfikacyjnym do potwierdzenia oddania głosu, z jednego numeru telefonu możesz potwierdzić maksymalnie 3 głosy (numery PESEL).

Głosowanie w formie papierowej

 • 15 września (godz. 8.00) – 2 października (w zależności od godzin otwarcia punktów do głosowania)
 • każda karta po oddaniu głosu musi być podpisana przez głosującego
 • każde pole na karcie powinno być wypełnione
 • urny są w 32 lokalizacjach na terenie miasta.
 • karty są przy urnach i na stronie WWW

Wyniki głosowania będą podane do końca października 2017 r.

 

żródło: wroclaw.pl

Komentarze

komentarzy