Od ubiegłej niedzieli 25 czerwca co tydzień klub PROZA zamieni się w salę kinową! Wakacyjny cykl filmowy odbędzie się pod hasłem: Filmowe biuro podróży.

Dzięki wyświetlanym filmom, co tydzień przeniesiemy się do innego kraju, a naszymi przewodnikami będą wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane.

Podczas dziesięciu niedzielnych wieczorów zobaczymy dzieła dwudziestu reżyserów, dzięki czemu będziemy mogli poznać różne spojrzenia na dany kraj, jego kulturę, ludzi i krajobrazy. Same tytuły filmów do końca pozostaną niespodzianką! Możemy jednak zdradzić, żę filmy w Prozie będą reprezentowały kinematografię na wysokim poziomie, docenioną przez krytyków. Można liczyć na produkcje kultowe, perły klasyki, ale i rzadko wyświetlane współczesne obrazy, a nawet na nowości.

Jutro przeniesiemy się do Portugalii. Zobaczymy filmy w reżyserii Wima Wendersa oraz Miguela Gomesa. A zamiast popcornu…. petiscos z bacalhau – słynny w Portugalskim dorszem.

Kino w Prozie ma przyjazny charakter – odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar, a część miejsc siedzących zostanie zamieniona na leżaki. Zamiast popcornu będzie można skosztować smacznych przekąsek związanych tematycznie z krajem, do którego wybierzemy się wraz z Filmowym biurem podróży . Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny!

Jakie kraje odwiedzimy w naszej filmowej podóży?
Włochy, Portugalia, Izrael, Francja, USA, Czechy, Meksyk, Japonia, Grecja, kraje skandynawskie.

Kino w PROZIE: Filmowe biuro podróży
Każda niedziela lipca i sierpnia!
Co tydzień inny kraj i dwa reprezentujące go filmy.
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2 (II piętro).

Wstęp wolny!

żródło: Facebook

Komentarze

komentarzy