Przy ul. Ślężnej za wysokimi murami porośniętymi gęstym bluszczem kryje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc we Wrocławiu. Stary Cmentarz Żydowski, bo o nim mowa, skrywa wiele sekretów, które odkryjecie Państwo podczas jedynej takiej wycieczki!

Czy wiecie gdzie we Wrocławiu znajduje się piramida?
Komu zawdzięczamy powstanie wrocławskich tramwajów?
Dlaczego na żydowskich nagrobkach znajdują się świeckie symbole?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo podczas spaceru z przewodnikiem, podczas którego poznacie fascynujące historie na temat przedwojennego Wrocławia, posłuchacie anegdot na temat jego dawnych mieszkańców, a także dowiecie się, skąd się wziął zwyczaj kładzenia kamieni na macewach. Przewodnik z pewnością zdradzi także dlaczego wrocławski kirkut tak bardzo się różni od ortodoksyjnych cmentarzy spotykanych w większej części Polski i co ma z tym wspólnego społeczny ruch haskala.

VIP Travel Wrocław zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem Starego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Ślężnej, które odbędzie się w czwartek 7 września o godzinie 16:00.

Koszt wycieczki (opłata za przewodnika): 15 zł
Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu prosimy przesyłać mailowo do dnia 5.09.2017 na adres biuro@viptravelwroclaw.pl podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu. W tytule maila prosimy wpisać „Stary Cmentarz Żydowski 7.09.”.

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@viptravelwroclaw.pl

Komentarze

komentarzy