Zachęcamy aby cały Wrocław przystąpił do bicia Zielonego Rekordu Polski. Każdy może być częścią tego wydarzenia i otrzymać certyfikat potwierdzający udział tym wyjątkowym wydarzeniu!

🌳 IDEA BICIA REKORDU 🌳

Bijemy rekord w nowych nasadzeniach roślin! Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu! Chcemy razem z Wami zasadzić w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i pobić rekord Polski! Pokazać, że to ważne działanie i popularyzować sadzenie roślin i drzew.

🌳 KIEDY BIJEMY REKORD🌳

Na pobicie rekordu mamy tylko jeden, pełny dzień! Zaczynamy w piątek 27.04.2018 o godz. 00:01 i kończymy w piątek 27.04.2018 o godz. 23:59.

🌳 MIEJSCE BICIA REKORDU🌳

Wydarzenie dotyczy całej Polski – małych miejscowości i dużych miast 🙂 W tym roku nasadzenia grupowe będą m.in. w: Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa, Poznań. Ale Wy możecie posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie jesteście.

🌳 REALIZACJA 🌳

Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Szczególnie zachęcamy Was do udziału w nasadzeniach indywidualnych, które można zrobić we własnym ogródku, domu czy mieszkaniu!

🌿 Nasadzenia indywidualne 🌿

Wystarczy, że:

  1. Zakupisz nową roślinę do swojego domu, mieszkania lub ogrodu
  2. Posadzisz ją w dniu 27 kwietnia 2018 r.
  3. Wyślesz do nas zdjęcie nowej rośliny. Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie „przed, i roślina w tej doniczce „po”! Zdjęcia można wysyłać na maila lub przez Facebooka.

Sprawdźcie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy: http://dotlenieni.org/dotlen-siebie/

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat to potwierdzający! To powód do dumy! Komisja, która będzie akceptowała rekord dokładnie to sprawdzi.

W tym roku dla uczestników wydarzenia czekają konkursy i zniżki na produkty do pielęgnacji roślin 🙂 Wiemy, że nie robicie tego dla nagród, ale to taki gest i forma podziękowania z naszej strony 🙂

Nie zapomnijcie zaznaczyć swój udział w biciu rekordu na Facebooku.

źródło: https://www.facebook.com/events/726680994388048/

 

Komentarze

komentarzy