Poważny wypadek na autostradzie. Na 148. km A4, pomiędzy węzłami Pietrzykowice i Wrocław Południe, zderzyły się trzy ciężarówki.

 

Do wypadku doszło przed godz. 12. Jak informuje asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z zespołu prasowego dolnośląskiej policji, do zdarzenia doszło kilkadziesiąt metrów za węzłem Pietrzykowice na jezdni w kierunku Wrocławia. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonych jeszcze przyczyn zwolnił. Kolejna ciężarówka jadąca za nią zaczęła hamować i uderzyła w nią trzecia ciężarówka. Doszło do efektu domina – wyjaśnia asp. sztab. Łukasz Dutkowiak. Ciężko ranny został kierowca trzeciej ciężarówki. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala na Borowskiej. Jezdnia w kierunku Wrocławia pomiędzy węzłami Pietrzykowice i Wrocław Południe była zamknięta przez kilka godzin. Utworzył się kilkunastokilometrowy korek, który sięgał aż do węzła Kąty Wrocławskie. Jak informuje Dagmara Wąsiewska z zespołu zarządzania ruchem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kierowcy jadący w kierunku Wrocławia zmuszeni byli do zjazdu z autostrady na węzłach Kostomłoty lub Kąty Wrocławskie. Przez pewien czas zablokowana była także jezdnia w kierunku Legnicy. Zajmowały ją biorące udział w akcji wozy strażackie. Około godz. 16 autostrada została otwarta. Zator powoli się udrażnia. Największy, 4-kilometrowy korek jest obecnie na wysokości Kątów Wrocławskich.

źródło: Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/wypadki/a/a4-pod-wroclawiem-zablokowana-ladowal-helikopter-lpr,12276380/

Komentarze

komentarzy