Od wczoraj w opolskim Brzegu trwa Festiwal Tanga, a przed nami jeszcze wiele wydarzeń. O godzinie 19:00 rozpocznie się Gala Festiwalu w Ratuszu Miejskim na Rynku, która potrwa do… 7:00 rano.

Jutro Milonga Garden Party od 11:30 do 13:45 w Parku Wolności, Milonga Town Hall Party w miejskim Ratuszu do 18:00, a na zakończenie Milonga pożegnalna w „Herbaciarni” przy ul. Jana Pawła II.

Festiwal „Magia Tanga” organizowany jest w Brzegu od 2008 roku, a jego realizacja od początku odbywa się przy bezpośrednim wsparciu i mecenacie władz samorządowych różnych kadencji, reprezentowanych przez Burmistrza Miasta Brzeg. Dzięki uprzejmości i pomocy Dyrektora Pawła Kozerskiego, Festiwal może gościć uczestników w urokliwych wnętrzach Zamku-Muzeum Piastów Śląskich, co dodaje temu wydarzeniu magicznego splendoru. Swój bezpośredni i bezcenny wkład w organizację i klimat festiwalu mają także brzescy tangueros.

Pomysłodawcą i autorem nazwy jest Jacek „Franco” Horęzga, który już w 2007 rozpoczął pracę nad koordynacją pierwszej edycji. Wkrótce dołączyli do niego Ewa i Andrzej Sikorscy, reprezentujący Projekt „Tango-Brzeg”. Byli oni też pierwszymi tancerzami którzy zaszczepili tango w Brzegu. Do projektu dołączył także Mieczysław Stach, a po kilku latach Arletta Sadowska. Dzięki takiej współpracy Festiwal mógł dotrwać i rozwijać się aż do dziś. Obecnie zapraszamy na jego X-tą jubileuszową edycję.

Program imprezy realizowany jest w renesansowych wnętrzach Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, pięknej Sali Stropowej Ratusza Miejskiego oraz w urokliwej w swojej dekadencji „Herbaciarni”.

fot. Urząd Miasta Brzeg

Komentarze

komentarzy